Dokumentarci u sklopu projekta ZAJEDNICA ZA LJUDSKA PRAVA

U sklopu projekta ZAJEDNICA ZA LJUDSKA PRAVA koji  se provodi u suradnji s udrugom IKS i udrugom RESTART predviđeno je nekoliko projekcija dokumentarnih  filmova različitih tema  ( problemi u obitelji/coming out, konzumerizam, azilanti, mentalna različitost, drukčiji u razredu/bullying, diskriminacija...).

Prema preporukama RESTARTA pogledat ćemo sljedeće filmove:

·        NIJE TI ŽIVOT PJESMA HAVAJA  ( film o problemima u obitelji/coming out), Dana Budisavljević, 2012.

·        JA SAM NITKO  ( film o tražiteljima azila u zemlji koja ne voli strance ), Barbara Matejčić, Nina Urumov, 2012.

·        HRVATSKA (K)RAJ NA ZEMLJI ( film o statusu azilanta u našoj zemlji ), Oliver Sertić, 2007.

·        PUNK SINDROM ( film o mentalnoj različitosti, o članovima finskog punk benda s teškoćama u razvoju, no sa čvrstim stavom i ponosom), Jukka Kärkkäinen, 2012.

·        KANDIDATI ( film o drukčijima u razredu/bullying), Ayla Gottschlich, 2010.

Film o Luki Ritzu „Oblak“ Miroslava Sikavice pogledali smo krajem školske godine, gotovo u isto vrijeme kada je naša učenica Tina Glazer dobila godišnju nagradu za promicanje tolerancije „Luka Ritz“.

Svi navedeni filmovi su namijenjeni učenicima i nastavnicima, kao i polaznicima samog programa projekta, odnosno videoaktivistima. Filmovi zahtijevaju diskusiju nakon odgledanog.

Projekt završava početkom mjeseca prosinca i u tom periodu će se prikazivati navedeni filmovi čiji će točni termini projekcija biti na vrijeme javljeni.

Molimo sve nastavnike za razumijevanje u slučaju izostanaka sa satova.

Po završetku projekta priprema se velika i skupna projekcija  videoaktivističkih filmova svih srednjih škola uključenih u ovaj projekt.

DOBRODOŠLI STE SVI!

objavio: Kristina Andlar   datum: 25. 10. 2013.