Prezentacija Prehrambeno tehnološke sekcije – Učeničke zadruge ,,Bratovština,,

U mjesecu svibnju Prehrambeno tehnološka sekcija imala je dvije značajne prezentacije svojih proizvoda:

Na 19. međunarodnom sajmu Slavin u Orahovici na štandu LAG-a ,,Zrinska gora – Turopolje, te drugi puta krajem mjeseca na Markovom sajmu u Zagrebu kao predstavnici Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva.

Kao i svake godine tako i ove već po 14. put u gradu Zagrebu održan je Markov sajam. Sajam je održan od četvrtka 22. do nedjelje 25. svbnja na Trgu bana Josipa Jelačića, a svrha mu je predstavljanje tradicijskih zanata i  obrtništva. Tako je i naša škola dobila poziv da na njemu sudjeluje kao učenička zadruga i to petkom 23. svibnja kao član HUUZ-a. Na sajam su išli učenici koji su se najbolje pokazali na svojoj praktičnoj nastavi i to učenici 3.d razreda (Anamarija Dunđer, Renato Marković, Anamarija Smiljčić i Mario Tomašić) pod vodstvom profesora Ive Jelečevića. Cilj nam je bio pokazati svoje proizvode, kako ih proizvodimo i što proizvodimo. Uz naše proizvode na sajmu su se mogli vidjeti razni unikatni nakiti, odjevni predmeti, tradicionalne igračke i drugi predmeti od drveta ili željeza, svijeće i proizvodi od stakla, poznati licitari, suhomesnati proizvodi i pića koji su privukli mnoge posjetitelje. Također se mogla vidjeti izrada predmeta od drvete, željeza, izrada svijeća od voska, degustirati mnogi proizvodi te zabaviti kroz srednjovjekovne igre.

Tekst napisala: Anamarija Smiljčić, 3.d

objavio: Kristina Andlar   datum: 3. 6. 2014.