Međužupanijski skup voditelja učeničkih zadruga

U našoj školi 14. studenoga 2014. održan je stručni skup za 20 voditelja i voditeljica učeničkih zadruga Zagrebačke, Krapinsko-zagorske i Sisačko-moslavačke županije.

Prisutne voditelje učeničkih zadruga pozdravili su ravnatelj SŠ Petrinje Ante Balen i voditeljica međužupanijskog stručnog vijeća za učeničke zadruge Željka Kleković Brajenović.

Stručni skup je započeo predavanjem o poduzetničkoj kulturi i poduzetničkom danu u školskim zadrugama Vesne Marović, više savjetnice za učeničko poduzetništvo.

Ivo Jelečević, dipl. ing. prehrambene tehnologije, govorio je o ulozi i značaju praktikuma u izvannastavnim aktivnostima i promoviranju zadrugarstva. Voditelje je proveo kroz školski praktikum, upoznao s tehnologijom rada i širokom paletom proizvoda.

Drago Franić, dipl. ing. agronomije, prezentacijom Baština kao inspiracija upoznao je zadrugare s graditeljstvom Posavine i Pokuplja te izdvojio zanimljive detalje drvenih hiža. Učenice UZ Bratovština prezentirale su izradu suvenira nastalih kao inspiracija graditeljske baštine u keramici i drvetu.

objavio: Kristina Andlar   datum: 1. 12. 2014.