Posjet Gimnazije Sisak

Učenici 2.f razreda Srednje škole Petrinja (Stjepan Jurić, Leon Jambrek, Dino Radošević, Mislav Protulipac, Marin Ivančan, Josip Kovačević i Alen Noršić) pod vodstvom profesorice Tanje Polanšćak i asistentice Karle Vrdjuka, 10. ožujka 2015. godine  ugostili su učenike trećih razreda Gimnazije Sisak u pratnji profesora biologije Borisa Majića.

Tijekom posjeta učenici su se međusobno predstavili  putem prigodnih filmova i projekcija. Učenici Voćarsko vinogradarskog smjera,  sisačke gimnazijalce upoznali su s novim pedološkim laboratorijem, demonstrirajući im prigodnu vježbu „Dokazivanje karbonata“ na različitim uzorcima tla uzetim s područja Sisačko – moslavačke županije.  Nadalje, učenik Leon Jambrek izložio je PowerPoint na temu „Uzimanje uzoraka tla“ te im pobliže prikazao svestranost njihova znanja. Također su posjetili i mesarski praktikum u kojem ih je ugodno ugostio profesor Ivo Jelečević te cvjećare gdje su ih dočekali profesori Drage Franića i Dubravka Filipović, ukratko im objasnivši što sve uče i rade. Sudjelovali su i na izbornoj nastavi Mikrobiologije, učenika trećih razreda petrinjske gimnazije, pod vodstvom profesorice Anđelke Matanović, gdje su izvodili prigodne vježbe. Nakon „službenog“ dijela učenici su se zajedno družili i upoznavali u učionici br. 2 koja je  unaprijed oslikana i uređena kao i prostor kantine, od strane navedenih učenika.

Učenici su za sisačke gimnazijalce organizirali skroman domjenak u kojem su im, između ostaloga, ponudili i školske proizvode poput sira, chipsa od jabuke, soka te degustaciju školskog vina „Školarca“. Rastali su se u ugodnom raspoloženju dogovorivši daljnju suradnju na obostrano zadovoljstvo.

( tekst: učenici 2.f r. )

objavio: Kristina Andlar   datum: 13. 3. 2015.