EDUKACIJA U PROJEKTU FLORA+

U četvrtak, 19. 11., završila je trodnevna 2. edukacija nastavnika i učenika u zanimanju cvjećar u sklopu projekta Inovativni kurikulum cvjećara u skladu s europskim standardima kvalitete ,,FLORA+,,.

Naš cijenjeni  gost i predavač na edukaciiji bio je gospodin Lucas Jansen, iz Nizozemske, majstor florista, vještak za ocijenu kvalitete biljnog materijala na burzama u Nizozemskoj, direktor Floweracademy.nl i Floweracademy.TV. Svoje edukacije provodio je u više od 18 zemalja svijeta za studente, profesionalne cvjećare, veletrgovce cvijećem i florističkom opremom kao i za proizvođače cvijeća i njihove zaposlenike.

U edukaciji su sudjelovali 10 strukovnih profesora iz Srednje škole ,,Arboretum Opeka,, Marčan (nosioci projekta) i partner škole - Srednja škola Bedekovčina i Srednja škola Petrinja.

Osim teoretskog predavanja o marketing u cvjećarstvu, odrađene  su  i praktične vježbe izrade buketa spiralnom i paralelnom tehnikom,  razni tipovi stolnih aranžmana, vijenci i izrada božićnih  drvca i njihova dekoracija.

Nastavak daljnje edukacije planiran  je u siječnju 2016. godine Srednjoj školi Bedekovčina.

Atmosferu cijelodnevnih edukacija, rad, zalaganje i druženje možete vidjeti na fotografijama koje se nalaze na ovom linku.

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 9. 12. 2015.