Radna terapija (od nas i prema nama)

U srijedu, 30.03.2016. korisnici Doma za psihički bolesne odrasle osobe posjetili su školski voćnjak, u pratnji radnih terapeutkinja, gdje su ih dočekali učenici 2. razreda, smjera   voćar-vinogradar-vinar.

Nakon srdačno pozdravia i upoznavanja učenici su pokazali osnovne tehnike orezivanja voćki i načine sigurnog rukovanja alatom. Korisnici Doma su na taj način, pokazali svoje vještine, zadovoljstvo radom i pomaganja drugima. Učenici naše škole pokazali su vještinu pomaganja ljudima kako bi oni mogli obavljati svoje svakodnevne aktivnosti.

Uključvanjem u radnu terapiju sa korisnicima Doma pokazali su spremnost dati verbalnu i neverbalnu podršku te pokazivati empatiju.

Radna terapija potiče samostalnost svih osoba uključenih u proces radne terapije, bilo da su oni djeca, roditelji djece kojima je potrebna pomoć radnog terapeuta, odraslih osoba kojima je narušena samostalnost kao i starijim osobama.

objavio: Vesna Pereković Bučar   datum: 6. 4. 2016.