Na Kestenijadi u Hrvatskoj Kostajnici

I ove godine je Srednja škola Petrinja sudjelovala na Kestenijadi u Hrvatskoj Kostajnici sa svojim prepoznatljivim proizvodima kao što su: čips od jabuke, suhe šljive, pekmez od šljive, sok od šljive, sir, sok od jabuke, jabučno vino, jabučni ocat, vinski ocat, medni ocat, češnjovke, suhe češnjovke i suhi hamburger.

Proizvodi iz praktikuma prehrane i mesarskog praktikuma nastaju marljivim i stručnim radom učenika u zanimanju prehrambeni tehničar i mesar.

Uz profesora Ivu Jelečevića na Kestenijadi su sudjelovali učenici 3.d: Kevin Ćosić, Antun Bačvar i Philipp-Michael Marian. Svojim odgovornim i stručnim pristupom iznenadili su mnoge posjetitelje koji su im upućivali brojna pitanja. Oni su rado i vješto odgovarali.

Također su uspostavljena nova poznanstva i mnogobrojni kontakti s predstavnicima raznih OPG-a s ciljem razvijanja i unaprijeđenja suradnje na obostrano zadovoljstvo.

tekst pisao: Ivo Jelečvić, prof.

objavio: Kristina Andlar   datum: 17. 10. 2016.