Međužupanijski susret Podružnica HUUZ-a u Srednjoj školi Petrinja

26. studenoga 2016. održano je međužupanijsko druženje Podružnica HUUZ-a Sisačko-moslavačke i Karlovačke županije. Domaćin ovog međužupanijskog susreta bila je UZ Bratovština Srednje škole Petrinja.

Na zajedničkom druženju je sudjelovalo 40 sudionika, a s učenicima iz Karlovačke županije družili su se učenici Srednje škole Petrinja: Laura Radošević, Kevin Ćosić i Nina Krajčinović. Svi skupa smo obišli prostore škole, a najviše smo se zadržali u prostorima cvjećarskog praktikuma. S nama su bile državna tajnica HUUZ-a gospođa Blanka Horvat i stručna suradnica HUUZ-a gospođa Đurđa Tesla, koje su nam uvelike pomogle pri organizaciji ovoga susreta.

Teme međužupanijskog skupa, osim razmjene iskustava voditelja UZ, bile su i kreativne radionice:

1. Izrada marmelade od batata - voditeljica: Dijana Jurčević, UZ Rode,

Prirodoslovna škola Karlovac

2. Proizvodnja kuhanog kravljeg sira - voditelj: Ivo Jelečević, UZ Bratovština,

Srednja škola Petrinja

Vrijedni i marljivi učenici vješto su pokazivali svaku etapu proizvodnog procesa, a na svaki upit sudionika ljubazno i stručno odgovarali. Nama Petrinjcima su kvalitete kuhanog kravljeg sira poznate, ali marmelada od batata, baš i ne. Svi smo bili oduševljeni punoćom okusa, privlačnom bojom i aromom. Nakon radionica slijedilo je kušanje novonastalih proizvoda.
            Učenici i voditelji su bili posebno oduševljeni uređenjem školskih prostora te puni pozitivnih dojmova otputovali u svoje škole gdje će nova znanja moći primijeniti u radu svojih učeničkih zadruga.

Tekst i fotografije: Ivo Jelečević, prof.

objavio: Kristina Andlar   datum: 28. 11. 2016.