Učenice 1b razreda posjetile Dječji dom Vrbina

Nikolina, Monika i Ivona, učenice 1b razreda naše škole posjetile su danas dječji dom u Sisku i predale donaciju naših učenika za djecu štićenike te ustanove.

Učenici 1b razreda sa svojom razrednicom inicirali su u školi sakupljanje donacija za djecu dječjeg doma Vrbina. U akciji su, uz 1b razred, sudjelovali i učenici 1a, 2a, 2b, 3b, 4a i 4b razreda. Od prikupljenih novaca kupili smo tri nogometne lopte, dvije dječje lopte i nešto slatkiša.

Dana 9.12. posjetili smo dječji dom i družili se sa djecom koja tamo stanuju. U razgovoru sa ravnateljicom doma, mr. Ivonom Hodak, saznali smo da u domu trenutno boravi 32 djece u dobi od 7 do 19 godina. Pričali smo o njihovom svakodnevnom životu, djeca su nam rado pokazala i svoje sobe, gdje smo primjetili da su svi kreveti uredno složeni te da su sobe vrlo uredne. Saznali smo da je u domu organizirana i igra, druženje, zajednićko učenje, a ponekda i izleti.

Djeca su se jako razveselila loptama i dečki su odmah otrčali na njihovo igralište i isprobali ih. Jedan od dječaka vratio se i uzviknuo: Lopte su super! što nam je svima bilo baš simpatično. Nadamo se da će se loptama služiti još dugo , osobito dječaci koji treniraju u NK Segesta.

objavio: Višnja Kovač Vezmarović   datum: 9. 12. 2016.