MŽSV prehrana

U srijedu 18.12.2019. održano je  Međužupanijsko stručno vijeća podsektora prehrane u SŠ Petrinja  za  Sisačko-moslavačku, Bjelovarsko-bilogorsku, Požeško-slavonsku te Brodsko-posavsku županiju.

Ravnatelj  Srednje škole Petrinja Milan Orlić, prof, održao je predavanje,  o Izmjenama Pravilnika o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi; te  novom Pravilniku o napredovanju učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja u osnovnim i srednjim školama i učeničkim domovima.

Šeherzada Šaini Talić, dipl. ing., prof. savjetnik iz Srednje škole Petrinja održala predavanje  Kestenovo brašno: novi sastojak bez glutena u hrani, sa organoleptičkom radionicom.

Ana Mladinović, dipl. ing., prof. savjetnik iz Ekonomsko-birotehničke škole, Slavonski Brod održala je predavanje o Aroniji.

Nakon kraće pauze usljedila je radionica Svjetlane Kelemović Mostarkić, dipl. ing., prof. savjetnik iz Srednje škole Matije Antuna Reljkovića, Slavonski  Brod -Izračun dnevnih energetskih potreba - praktični primjer iz prakse.

Nakon toga seminar je nastavljen u Meteor Grupa – Labud d.o.o., Sisak, Quirinova 8, gdje su uz stručno vodstvo, Andrea Butković, dipl. ing. učesnici upoznati sa proizvodnjom octa u njihovim postrojenjima.

Zahvaljujemo se Meteor Grupa – Labud d.o.o., Sisak što su nam omogućili ovaj stručni posjet njihovim pogonima.

Voditeljica međužupanijskog stručnog vijeća:

Šeherzada Šaini Talić, dipl. ing., prof. savjetnik

objavio: Šeherzada Šaini Talić   datum: 19. 12. 2019.