EPAS-ovci VII. gimnazije Zagreb u Petrinji 🥰

U četvrtak 03.03.2022. su mladi ambasadori Srednje škole Petrinja: Tara Kokan, Katarina Širić, Chiara Ramušćak, Lukša Petrović, Mia Kraljević, Iva Šimić i Marta Bjelopavlović sa svojom voditeljicom Ozanom Krovinović Šalić ugostili mlade ambasadore iz zagrebačke VII. gimnazije i njihove profesorice Marinu Džidžić i Ružu Matijević. Kako smo se proveli, pročitajte u tekstu koji je pripremila naša ambasadorica Chiara Ramušćak. ☺

Za današnji dan bio je isplaniran susret ambasadora juniora Srednje škole Petrinja i VII. gimnazije iz Zagreba. Budući da smo zbog pandemije susret odgađali nekoliko puta, jako smo se veselili njihovu dolasku. Svi se jako dobro sjećamo velike akcije koju su organizirali za našu školu pa smo im željeli pokazati naš grad i posljedice potresa: zgradu srednje škole koju smo pohađali prije katastrofe, nastradalu ulicu Vladimira Nazora te uži centar grada, a zatim smo ih našom prekrasnom šetnicom uz Petrinjčicu poveli do novonastalog „Centra novog života“ na Sajmištu. Budući da su naši posjetitelji bili znatiželjni, željeli smo im pokazati što više toga  vremenu koje smo imali na raspolaganju. Ispričali smo im kakav je bio naš život prije potresa i gdje se što u gradu nalazilo, ali i istaknuli da smo optimisti i da se nadamo ljepšoj budućnosti. Svi su se složili da je Petrinja lijep gradić kojemu hitno treba obnova. Najviše su se zainteresirali za kontenjersko naselje, željeli su saznati kako funkcionira život u njemu i kakvi uvjeti vladaju. Sve im je to bilo neobično jer je većina sada prvi puta posjetila naš grad. Razgovarali smo i o našim aktivnostima unutar EPAS programa te dogovorili zajedničke aktivnosti za svibanj kada ćemo im uzvratiti posjet. Što je najvažnije, stekli smo nove prijatelje i poznanstva, razmijenili iskustva te se veselimo novim susretima.

objavio: Administrator   datum: 7. 3. 2022.