INTERVJU S PROFESORICOM NJEMAČKOG JEZIKA MARINOM BAUER

U najnovijem intervjuu predstavljamo profesoricu njemačkog jezika i razrednicu 4.b Marinu Bauer koju je intervjuirala Mirna Miletić, učenica 3.b razreda.

1.     Kako to da ste odlučili raditi u ovoj školi?

Dugo sam u Zagrebu bila na zamjenama i onda se ovdje ponudilo radno mjesto te sam se odlučila za nešto novo.

2.     Koliko dugo radite?

Radim 12 godina, a od toga sam u ovoj školi dvije i pol godine.

3.     Možete li mi reći svoje mišljenje o školskom sustavu i općenito obrazovanju?

Obrazovanje je nešto što nam nitko nikada ne može oduzeti, ali to je nešto u što se uvijek isplati ulagati. A školski sustav… To je strašno opsežno pitanje, ali mislim da treba uzeti neke tradicionalne stvari i neke nove te bi se onda dobilo nešto konkretno.

4.     Zašto ste odabrali baš njemački jezik?

To sam htjela još u osnovnoj školi pa sam putem mislila da ću studirati talijanski te sam se onda ipak odlučila za njemački jer je bio jako veliki izazov savladati ga.

5.     Volite li čitati? Koja je zadnja knjiga koju ste pročitali?

Volim čitati iako sam nekada čitala puno, puno više nego danas. Trenutno čitam Kratke pripovijetke (Jack Reacher) i nisam baš zadovoljna.

6.     Vidite li se za 5 godina na istom radnom mjestu ili negdje drugdje?

Pa voljela bih se u životu vratiti raditi u Zagreb, ali zasad mi je tu super!

7.     Isplati li se biti profesor?

Financijski ne, ali u svim ostalim aspektima, apsolutno da!

8.     Koje su, po Vašem mišljenju, prednosti profesorskog zvanja?

Nekad mi je, kad se nasmijem s učenicima, to najbolji dio dana i to druženje s mladima koje treba odgajati, ali i oni odgajaju nas. Zna stvarno biti najbolji dio dana.

9.     Pripremate li se puno za nastavni sat?

Kako kad. Pripremam se više-manje redovito, uvijek nešto promijenim i nekad baš puno, a nekad malo manje, ali načelno da.

10.  Koji su Vaši interesi i hobiji izvan učionice?

Nekad sam ih imala puno više, ali volim kuhati i jesti, peći kolače, volim biti u prirodi otkad je korona, volim more i to je to.

11.  Smatrate li da treba uvesti neke dodatne sate, npr. da učenici imaju više sati likovne umjetnosti i slično?

Jezike... Trebaju imati više sati jezika.

12.  Koji su najveći izazovi za profesore danas?

Motivirati učenike koji su navikli na jako brze sadržaje i dati im nešto što će dati dovoljno dobre rezultate, a da im pritom bude barem djelomično zanimljivo i da oni vide korist od toga.

13.  Koji Vam je najdraži film?

Više volim gledati serije jer obično nemam 2 sata u komadu za pogledati film, ali zadnji koji sam pogledala, a da mi se dopao je bio Gott, du kannst ein Arsch sein.

14.  Koji Vam je najdraži bend, pjevač?

Volim glazbu osamdesetih i na Dalekoj obali sam odrasla pa mi je to uvijek drago čuti.

15.  U razdoblju smo pandemije. Koje je Vaše mišljenje o toj situaciji i cijepljenju?

Ne znam što bih ti rekla. Mislim da je putem bilo puno dobrih i puno izazovnih odluka pred svima nama i da se trebamo prilagođavati, a ne se pretjerano uzrujavati.

16.   Je li lako raditi u doba pandemije što se tiče online nastave?

Ovo je svakako bilo izazovno razdoblje, ali mislim da smo to, barem što se tiče ove škole, odradili korektno. Tu mislim i na nastavnike i na učenike.

17.  Volite li više vokabular ili gramatiku?

Nema vokabulara bez gramatike i gramatike bez vokabulara.

objavio: Administrator   datum: 28. 3. 2022.