Projekt: Dan zdravih gradova!

Dan zdravih gradova posvetili smo prometu, tj. vožnji bicikla. Nastavnica Nataša KUdlek Potkonjak je među učenicima naše Škole provela anketu o vožnji bicikla.

Gotovo svi učenici koriste bicikl kao prometno sredstvo, no mali broj njih pritom koristi zaštitnu kacigu; poznaju prometna pravila, ali ne dovoljno; stoga je nastavnica Nataša Kudlek Potkonjak zaključila da bi se češće trebale provoditi edukacije o tome.

U suradnji s Policijskom postajom Petrinja i policajcima M. Vukovićem i G. Pejnovićem održana su predavanja o prometnim pravilima i alkoholiziranosti u prometu.

Učenici 4.a razreda B. Pjevalica, M. Brodarac i K. Jakopović su održali prezentaciju na temu fizika bicikla. Koliko su ih posjetitelji dobro slušali, provjerili su na kraju predavanja kvizom koji je zabavio sve prisutne.

Učenica 3.a razreda Gabrijela Fran predstavila nam je biciklizam kao sport kojim se i sama bavi.

Nataša Kudlek Potkonjak, prof. fizike

objavio: Administrator   datum: 21. 6. 2022.