MEĐUNARODNI DAN ZAŠTITE MOČVARNIH PODRUČJA 🌍

U iranskom gradu Ramsaru 2. 2. 1971. proglašen je Međunarodni dan zaštite močvara i močvarnih staništa. Ova konvencija o močvarama međuvladin je ugovor koji pruža okvir za međunarodnu suradnju za očuvanje i mudro korištenje močvara i njihovih resursa.

Močvare su kolijevke biološke raznolikosti, osiguravaju vodu i produktivnost o kojima ovisi opstanak bezbroj vrsta biljaka i životinja.

Močvarna područja i njihovu važnost u RH, ali i u svijetu, predstavili su nam učenici izbornog predmeta Ekologija, Tvrtko Vujasić (2. a) i Viktorija Andreić (2. b).

Učenici su izradili i plakate pod vodstvom mentorica Šeherzade Šaini Talić i Jasmine Cvetnić. Plakate možete pogledati na katu škole. 🤗

objavio: Administrator   datum: 8. 2. 2024.