POSJET OPG-U SREMIĆ I ZIMSKA REZIDBA VINOGRADA 🎒🍇

Učenici poljoprivredne struke naše škole nedavno su imali priliku ponoviti posjet i istražiti fascinantan svijet poljoprivrede u Obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu Sremić smještenom u slikovitom ruralnom području sela Dvorišće u blizini Gline. Vlasnik OPG-a, gospodin Marko Sremić srdačno je dočekao učenike i proveo ih kroz svoj vinograd, dijeleći svoje znanje i iskustvo s ogromnim entuzijazmom. Upravljanje vlastitim OPG-om nije samo oblik poslovanja, već je i prava umjetnost koja zahtijeva stručnost, posvećenost i kontinuirano učenje. Poljoprivredno gospodarstvo Sremić, smješteno u srcu ruralne idile, predstavlja oazu znanja i iskustva za buduće mlade poljoprivrednike.
Ovim su posjetom učenici dobili priliku uvidjeti kompleksnost poljoprivrednog posla, fokusirajući se posebno na zimsku rezidbu vinograda kao važan korak u pripremi za nadolazeću sezonu te proširiti nezamjenjivo iskustvo praktične primjene teorije koju su stekli u učionici.
Proces zimske rezidbe vinograda zahtijeva preciznost i stručnost. Učenici su imali priliku naučiti o vrstama rezidbe te različitim tehnikama i alatima koji se koriste u ovom postupku. Aktivno su sudjelovali, postavljali pitanja i dobivali praktične savjete od gospodina Sremića. Zimska rezidba vinograda predstavlja ključan korak u njegovom održavanju i optimizaciji prinosa. Učenici su s oduševljenjem prihvatili priliku uključivanja u proces rezidbe, pod budnim okom domaćina.
Posjet OPG-u Sremić pružio je učenicima naše škole ne samo priliku stjecanja praktičnih znanja i vještina, već i motivaciju za buduću karijeru u poljoprivredi. Ovakve prakse, ne samo da obogaćuju obrazovni proces, već i grade mostove između teorije i prakse te potiču buduće generacije da nastave tradiciju i inovaciju u poljoprivredi.
Zahvaljujemo gospodinu Sremiću na gostoprimstvu i veselimo se ponovnom dolasku! 🤗

objavio: Administrator   datum: 29. 2. 2024.