ETWINNING PROJEKT: HRANOM DO ZDRAVLJA 🌿🌱🥰

U našoj smo školi i ove godine uključeni u eTwinning projekte. Osnivačice projekta "Hranom do zdravlja" su Šeherzada Šaini Talić iz SŠ Petrinja te Gordana Pešić iz Hemijsko-tehnološke škole Beograd. U ovaj međunarodni projekt, osim škola iz Hrvatske i Srbije, uključene su i škole iz Bosne i Hercegovine te Sjeverne Makedonije. Prema Ustavu Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) iz 1948., zdravlje je stanje potpunog tjelesnog, duševnog i društvenog blagostanja, a ne samo odsutnost bolesti i nemoći; ono je osnovno ljudsko pravo, a postizanje najviše razine zdravlja najvažniji je svjetski društveni cilj.
Osim naslijeđa i bioloških čimbenika koje ne možemo promijeniti, na zdravlje mogu utjecati i brojni drugi faktora kao što je odabir namirnica. Nepravilna prehrana u djetinjstvu nerijetko uvjetuje pojavu bolesti u odrasloj dobi. Svrha je ovoga projekta kod učenika razviti svijest o važnosti raznolike prehrane u svakodnevnom životu te procijeniti važnost osobne odgovornosti i djelovanja na zdravlje.
Među mnoštvom aktivnosti koje su provedene u našoj školi, 6. 3. 2024. održana je interaktivna izložba začina "Biljka kao začin".
Ovu izložbu pripremile su mentorice Šeherzada Šaini Talić i Jasmina Cvetnić s učenicima uključenima u ovaj projekt:
David Kožul Pavlić, Manuela Palaić, Nemanja Simić, Nenad Giljanović i Josip Pavić (1. d); Mia Antonia Vuković, Nikolina Marinović, Ema Adilović, Nika Srnić, Tara Virag i Noah Vrzan (4. d) te Valentino Trsoglevec (3. d). 🤗
Fotografije i video dostupni su na ➡️ https://www.canva.com/design/DAF-weJsTU4/V2lTvah9lyCV9syK9yVlpQ/view?utm_content=DAF-weJsTU4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor

Voditeljica projekta: Šeherzada Šaini Talić

objavio: Administrator   datum: 7. 3. 2024.