Besplatno u MSU

Učenici 3. a, b, c i d razreda, pod svodstvom njihovog profesora hrvatskog jezika, Gorana Marjanovića, posjetili su novootvoreni Muzej suvremene umjetnosti u Zagrebu.

Naši učenici doživjeli su nešto se rijetko događa, poglavito u ova recesijeska vremena: posjet je bio besplatan!

Najam autobusa, ulaz u muzej te stručnog vodiča platio je poznati hrvatski kolekcionar umjetnina Marinko Sudac. Ovo je drugi ovakav postupak gospodina Sudca – nedavno je sličan besplatan užitak omogućio i vukovarskim učenicima.

Naši učenici obišli su, uz stručnog vodiča, postav retrospektivne izložbe Aleksandra Srneca „Prisutna odsutnost“.

Većinu izložaka za tu izložbu ustupio je upravo gospodin Marinko Sudac. Uz tu izložbu, koju se može pogledati do 14. veljače, učenici su obišli i stalan postav muzeja, koji je fascinantan.

Osim besplatnog izleta, učenike je djelatnica marketinga Europa Press Holdinga, Suhair Ibrahim, razveselila poklon paketima Francka (čips, kroketi) te knjigama i t-shirt majicama Jutarnjeg lista. Nezaboravan izlet. Ponovilo se!

objavio: Goran Marjanović   datum: 13. 2. 2010.