Provedba Hrvatskoga kvalifikacijskog okvira

U srpnju 2007. godine Vlada RH usvojila je Polazne osnove HKO-a, nakon čega je ustrojeno Povjerenstvo za izradu HKO-a, na čelu s prof. dr. sc. Slobodanom Uzelcem, potpredsjednikom Vlade RH, i dr. sc. Radovanom Fuchsom, ministrom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Slijedom toga, tijekom 2010.

AZOO planira provesti nekoliko tematski usmjerenih stručnih skupova sa zajedničkom temom Provedba Hrvatskoga kvalifikacijskog okvira, budući da je za njegovu uspješnu provedbu nužno podići razinu informiranosti te pripremljenosti svih dionika sustava.Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa, tijekom 2010. godine provest će nekoliko stručnih skupova na temu Provedba Hrvatskoga kvalifikacijskog okvira (HKO).

Agencija za odgoj i obrazovanje kao jednu od svojih temeljnih aktivnosti organizira i provodi stručno usavršavanje stručnih djelatnika (ravnatelja, stručnih suradnika, nastavnika, odgajatelja) odgojno – obrazovnih ustanova (škola i učeničkih domova) za potrebe razvoja i podizanja kvalitete rada odgojno - obrazovnih ustanova, a u skladu sa Zakonom o Agenciji za odgoj i obrazovanje.

Voditelji stručnih skupova sa zajedničkom temom Provedba Hrvatskoga kvalifikacijskog okvira su voditelj Operativnog tima za potporu Povjerenstvu za izradu Hrvatskoga kvalifikacijskog okvira prof. dr. sc. Mile Dželalija, Nevenka Lončarić – Jelačić, viša savjetnica za nacionalne programe Agencije za odgoj i obrazovanje, Tomislav Ogrinšak, viši savjetnik za nacionalne programe Agencije za odgoj i obrazovanje te koordinatorica mr.sc. Andreja Marcetić, vanjska suradnica Agencije.

Prvi od planiranih stručni skupova, s temom Uloga Hrvatskoga kvalifikacijskog okvira (hko) u prihvaćanju odgovornosti u radu stručnih djelatnika odgojno – obrazovnih  ustanova te nužnost cjeloživotnog učenja, održat će se 11.-12.03.2010. u Kongresnoj dvorani Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, Donje Svetice 38, Zagreb, s početkom u 9:00 sati.

Na stručnom skupu će se prikazati pregled razvoja Hrvatskoga kvalifikacijskog okvira i njegove poveznice s Europskogim kvalifikacijskim okvirom. Prikazat će se osnovni elementi HKO-a, njihova svojstva i način određivanja vrijednosti tih svojstava. Dat će se pregled i o novim projektnim mogućnostima te aktivnostima oko osnivanja i početka rada radnih skupina.

Izvor: http://www.skole.hr/skole/usluge_aoo?news_id=3224

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 28. 2. 2010.