Martina Dumbović druga na "Goranovom proljeću"

Naša Petrinjka Martina Dumbović, učenica Srednje škole Petrinja osvojila je drugo mjesto na „Goranovom proljeću“-najvećoj pjesničkoj manifestaciji u Hrvatskoj.

Nagrade se dodjeljuju u 4 kategorije; osnovne i srednje škole, nagrada Goran za pjesnika do 30 godina, kao i Goranov vijenac pjesniku za životno djelo. Našoj Martini ovo nije bilo prvo sudjelovanje na „Goranovom proljeću“, jer kako je rekla: „Kao učenica 8. razreda 2006. godine osvojila sam 1. mjesto, kao srednjoškolka 2009. prisustvovala sam na „Goranovom proljeću“ u užem izboru, a ove godine osvojila sam drugo mjesto. Predsjednik odbora Marinko Kovačević savjetovao da se nastavim natjecati i nakon što završim srednju školu, ali u kategoriji mladih pjesnika do 30 godina.“

Ova manifestacija održava se svake godine u Lukovdolu, 21. ožujka na prvi dan proljeća i na rođendan Ivana Gorana Kovačića. Učenici prisustvuju radionicama koje vode hrvatski književnici konstruktivno analizirajući i kritizirajući s nadom da se upravo među tim mladim ljudima kriju novi kvalitetni pjesnici.

Čini se da je naša Petrinjka nova mlada nada hrvatske književnosti!

Izvor: http://www.petrinjskiradio.hr/content/view/8530/106/

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 25. 3. 2010.