"Tenisice za Etiopiju"

Započela je velika humanitarna akcija "Tenisice za Etiopiju" kojoj je cilj prikupiti što više tenisica i poslati ih siromašnim afričkim atletičarima. Djeca Etiopije, te izuzetno siromašne zemlje, svakodnevno trenirajući pretrče kilometre - bosa! Trčanje afričkoj djeci, za razliku od njihovih europskih vršnjaka, najčešće nije samo zabava i rekreacija. Atletika i sport mnogima od njih zadnja su nada za bolje sutra i mogu ih izvući iz začaranog kruga siromaštva. Na njihovu trnovitom putu prema vrhunskim sportskim ostvarenjima  možemo im i mi svi malo pomoći.

Većina djece u svojim ormarima, na tavanima i u podrumima ima stare tenisice koje su već odavno prerasli. Umjesto da one leže neiskorištene, djeca ih mogu pokloniti svojim afričkim vršnjacima.

Pozivamo vas da se uključite u ovu humanitarnu akciju i darujete svoje tenisice.

Tenisice ćemo skupljati u četvrtak i petak ispred školske knjižnice!

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 17. 5. 2010.