Matica hrvatska darovala 106 knjiga maturantima

Matica hrvatska i njen petrinjski ogranak darivali su naše maturante vrijednom knjigom. Točno 106 knjiga Matice hrvatske iz edicije „Stoljeća hrvatske književnosti“ maturalnim razredima je uručio potpredsjednik MH Stjepan Sučić, zamolivši ih u nadahnutom govoru da čuvaju i cijene hrvatske knjige. Nazočnim učenicima se obratio Davor Salopek, predsjednik petrinjskog ogranka MH.

U ime škole stožernoj hrvatskoj kulturnoj instituciji zahvalio se Ivo Jelečević, voditelj strukovnog dijela škole.

Za cijenjene goste prikazan je i program koji je vodila Nives Vujasić, 4.b, a u kojem je Julijanu Matanović (po njenim priačma „Ime“ i „Udarac u psihu“, dramatizacija Goran Marajnović) glumila Sara Đurkas, 4.b, svoju pjesmu je pročitala Martina Dumbović, 4.a, a Matoševu „Jesenju pjesmu“ govorila je Gabrijela Pejkić, 1.a.

Organizator cijelog događaja bio je profesor Goran Marjanović. Matica hrvatska darivala je školu i s više od potrebnih 106 knjiga, koliko je maturanata, pa će dio knjiga dobiti i knjižnica škole te profesori koji se zanimaju za matičina izdanja.

Isto tako, škola je pripremila mali domjenak za goste i poklon paket.

objavio: Goran Marjanović   datum: 19. 5. 2010.