„Strukovnjaci“ položili „Završni rad“

„Po prvi puta ove godine i učenici strukovne škole, oni koji su odabrali određena zanimanja, polagali su, prema novom Pravilniku o izradbi i obrani -Završni rad.“ – kazao je Ante Balen, ravnatelj Srednje škole Petrinja, ujedno i predsjednik Prosudbenog odbora.

Polaganju je, od ukupno 58 učenika, pristupilo njih 47 od kojih samo jedan nije uspio, a preostalih 11 to će pokušati u jesenskom roku. Svečano uručivanje Svjedodžbi bit će u školi, u četvrtak, 17. lipnja, u 10.30 sati.

Tako će svoje „papire“ kao potvrdu o završenom školovanju u strukovnom dijelu dobiti za zanimanje: 10 veterinarskih tehničara, 12 prehrambenih tehničara, 3 mesara, 9 voćara-vinogradara-vinara i 12 cvjećara. „Zadovoljni smo uspjehom koji su učenici pokazali jer radovi su podrazumijevali dobro poznavanje teoretskog dijela i to je trebalo onda „vezati“ na praktičnu izradu određene teme koju su dobili. Također, mogu reći da su to redom vrlo dobre i odlične ocjene, dakle kvaliteta ocjena je izuzetno dobra.“ – zaključio je Balen.

Izvor: http://www.petrinjskiradio.hr/content/view/9247/106/

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 11. 6. 2010.