Oslikan zid u dvorištu Srednje škole

PETRINJA - „Ante Balen, ravnatelj Srednje škole, vidio je naše radove na pločama koje smo radili na „Festivalu nenasilja“ koji se održavao u Petrinji, svidjelo mu se, pozvao nas je i rekao kako ima veliki zid u dvorištu škole koji bi trebalo ukrasiti.“ - kazao je Matija Vnučec, slobodni umjetnik, vođa ekipe koja se bavi uličnim slikarstvom – grafitima, iz Garešnice, Kutine i Virovitice u kojoj su još Alen Miler, Goran Martinek, Danijel Piplica i Darko Pacaloš.

„Naša je ideja bila da se napravi nešto kao livada, sa zelenom pozadinom, napiše veliki naslov Srednja škola Petrinja i dodali smo neke motive koji prikazuju usmjerenja koja su u školi: opća gimnazija, veterinarski tehničar, prehrambeni tehničar, cvjećar, voćar-vinogradar-vinar i mesar. Za oslikavanje smo koristili sprejeve koji su prilagođeni za izradu detalja, debljih i tanjih crta.“ – pojasnio je Vnučec.

Autor: Ivica Mioković

Izvor: http://www.petrinjskiradio.hr/content/view/9342/94/#comments

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 22. 6. 2010.