Fotoreporter Nenad Reberšak posjetio našu školu!

21. veljače našu školu posjetio je Nenad Reberšak, urednik fotografije u „Novom listu“, fotoreporter s tridesetogodišnjim radnim iskustvom te brojnim stručnim priznanjima i nagradama . Učenicima naše škole i malim novinarima iz OŠ Dragutina Tadijanovića  predstavio je svoje zanimanje: sve izazove, dobre i loše strane s kojima se svakodnevno susreću fotoreporteri.

Tako su učenici doznali da fotoreporteri nemaju radnog vremena već ovise o događajima koje svojim fotoaparatom moraju zabilježiti. Njihov posao je i opasan - jer moraju pratiti i ratove, prosvjede te nemire u kojima su često ugroženi i njihovi životi. S druge strane, fotoreporter je u mogućnosti proputovati čitav svijet te upoznati ljude i krajeve koje većina ljudi nikada neće imati priliku susresti i posjetiti. Učenici su imali priliku vidjeti i prezentaciju dvjestotinjak Reberšakovih fotografija  «Hrvatska iz zraka» na kojima je prikazao sve hrvatske regije: Slavoniju, Središnju Hrvatsku, Prigorje, Istru i Dalmaciju snimljene iz helikoptera, koje su, iz ove, nešto drukčije perspektive, još jednom potvrdile ljepotu naše zemlje. Nakon filma, učenici su gosta zasuli brojnim pitanjima koja su najbolji dokaz da ih je prezentacija zainteresirala.

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 22. 2. 2008.