SJAJAN PROVOD U PRAGU

Ovogodišnji maturanti i njihovi profesori proveli su šest nezaboravnih dana u češkoj i europskoj prijestolnici na obalama Vltave.

Učenici 4.abc razreda, njih 38, i njihovi razrednici Alen Vukelić, Milan Orlić i Goran Marjanović sretno su otišli i sretno se vratili s maturalca u Zlatnome Pragu.

A Prag je zaista Zlatan, ne samo zbog zlata na zvonicima crkava i krovovima prekrasnih građevina, već i po atmosferi svjetskoga grada koji živi 24 sata. Prag je bio pravi izbor za maturalno putovanje. Stoga, sve pohvale na organizaciji putovanja i na njegovom programu idu profesoru Alenu Vukeliću, koji je ujedno bio i predstavnik turističke agencije iz Zagreba.

Već prva postaja na maturalcu, Kutna Hora, s obilaskom rudnika srebra i crkvom punom kostura, bio je znak da će maturalac biti odličan.

A Prag!? Prag je pun turista, znamenitosti, pivnica, povijesti i sadašnjosti, prodavaonica punih svjetskih marki... Hotel Jerome, gdje su odsjeli naši učenici, desetak minuta je od središta grada, a koji metar od pivnice Kod Fleka, gdje je osnovan Hrvatski nogometni klub Hajduk! Svaki od dana boravka u Češkoj imao je u sebi edukativni dio: obilazak Praga, pivovare u Plzenu, dvorca Konopište, povijesnih gradova Telč i Eisenstadt u Gradišću.

Poslijepodne su učenici imali slobodno, za odmor u sobama nakon obilaska, za vlastiti obilazak, a navečer većina bi se uputila u jednu od najvećih diskoteka u tom dijelu svijeta. Naši učenici nisu prouzoročili nikakve probleme u hotelu, osim malo buke prije izlaska, tako da su zaslužili čistu peticu od svojih razrednika. Dani i noći su brzo proletjeli, zaista. Više o ovom nezaboravnom maturalcu u novom broju Kvake!

objavio: Goran Marjanović   datum: 14. 9. 2010.