Novinarska grupa posjetila Večernjak i HRT

Naši novinari u posjeti Večernjaku i HRT-u.

Novinarska grupa posjetila Večernjak i HTV!

U petak, 29. veljače, učenici i učenice novinarske grupe naše škole s profesoricama Kristinom Andlar i Anom Vidović, posjetili su redakciju «Večernjeg lista», a zatim i Hrvatsku radioteleviziju u Zagrebu. U «Večernjaku» ih je dočekao Davor Jakovac, zadužen za interne komunikacije te im predstavio povijest lista, ali i njegov današnji izgled i organizaciju. Učenici su na poklon dobili i «Večernji» od toga dana te redovite «Večernjakove» priloge. S novinarstvom ih je bolje upoznao gospodin Milan Ivkošić, «Večernjakov»  kolumnist te prenio svoja osobna iskustva u ovome poslu od samih početaka do danas. A da se i vrlo mlad može uspjeti u novinarstvu, dokazala je dvadesetčetverogodišnja Lana Čulig, inače naša Petrinjka, koja je ni manje ni više nego izvršna urednica «Večernjakova» priloga «Ekran». Lana je budućim novinarkama i novinarima dala i nekoliko dobrih stručnih savjeta.

Drugo odredište bila je Hrvatska radiotelevizija. Uz stručne voditelje, učenici su prošli čitavu zgradu HTV-a i uživo vidjeli studio iz kojega se emitiraju vijesti 1. i 2. programa, studio «Dnevnika», «Najslabije karike», ali i  višenamjenski studio iz kojega se emitiraju, «Ples sa zvijezdama», «Milijunaš», «Jedan protiv sto», a drukčiji izgled daje im posebna scenografija. Kao zaključak,  nameće se ona već poznata izreka da je televizija velika iluzija.

Kao šećer na kraju bio je Cinestar i film «Juno».

objavio: Kristina Andlar   datum: 6. 3. 2008.