Natječaj za kratku priču inspiriranu Europskom unijom

Sudionici SEE Leadership Development Programmea objavljuju natječaj za najbolju kratku priču. Natječaj je namijenjen učenicima srednjih škola (starosti od 14 do 19 godina) iz Jugoistočne Europe. Natječaj je raspisan 25. listopada 2011. godine te traje do 25. prosinca 2011. godine. Rezultati natječaja bit će objavljeni 1. veljače 2012. godine. Autori najboljih kratkih priča bit će obaviješteni e-mailom.

Učenici mogu poslati kratku priču inspiriranu Europskom unijom, njezinom kulturom i vrijednostima koje promovira, kao i procesom integracije kroz koji njihova zemlja prolazi, te njihovim očekivanjima u vezi s tim procesom. Natječajem se želi otkriti kako učenici doživljavaju Europsku uniju te kako ona utječe na njihov život, kulturu kojoj pripadaju i na vrijednosti njihove zajednice. Pozivaju se učenici  da podijele svoja mišljenja i vizije o tom procesu slanjem kreativnih i originalnih priča. Jednako su dobrodošli i euroskeptici i eurooptimisti.

Predviđene su novčane nagrade za tri najbolje priče:

1. mjesto: 200 eura
  2. mjesto: 150 eura
  3. mjesto: 100 eura

Petnaest najboljih radova (prevedenih na engleski jezik) bit će objavljeni u knjizi čije je izdavanje planirano u ožujku 2012. godine. Radovi će biti objavljeni i na našoj internetskoj stranici.

Autor/ica najbolje kratke priče bit će pozvan/a u Novi Sad (Srbija) na promociju knjige 9. ožujka 2012. godine u sklopu koje će imati priliku predstaviti svoj rad. Putni troškovi i smještaj bit će plaćeni od strane organizatora.

Pravila:

• Poslana priča mora biti originalni autorski rad te ne smije biti ranije objavljivana.
  • Priča smije imati samo jednog autora. Suautorstvo nije dozvoljeno.
  • Priča može biti napisana i na engleskom jeziku.
  • Priče ne smiju imati više od 3 000 riječi niti smiju sadržavati manje od 1 000 riječi.
  • Organizatori natječaja zadržavaju pravo objavljivanja i prevođenja priča na engleski jezik.

Dodatne informacije o ovom natječaju mogu se pronaći na internet adresi: http://thinkabouteu.blogspot.com/

Za sve ostale informacije može se poslati upit na e-mail:  thinkabout@europe.com

Izvor: http://www.skole.hr/ucenici/ss/info?news_id=6448

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 29. 10. 2011.