Viva Cuba!

Nakon inspirativnog Japana, stigla nam je i Kuba "... jednostavno najljepša", kako je jednom davno rekao i sam Kolumbo!

Kuba je sljedeća zemlja našeg projekta, i bit će s nama do 19.11.

Već sa prvim plakatima  postalo je svima jasno kako je Kuba magična zemlja koja kao da upravo zbog svoje prirodne ljepote, izoliranosti,  i zamrznutosti revolucijom nudi toliko nepredvidljivosti, iznenađenja, otkrivanja najskrivenijih osjetila.

Kako nam nije poznato da je itko iz naše škole posjetio Kubu pa da nam iz prve ruke priča priče dok mi ostali sanjarimo,  postoje naši Petrinjci/ke koji su bili te sreće, pa će nam na nedirektan način ispričati svoju avanturu. Bit će tu i tečaj salse, predstavljanje suvremene kubanske književnosti, filmska večer kubanskog suvremenog filma, kao i dokumentarnih filmskih projekcija o životu na Kubi, a u najavi je i posjet kubanskog glazbenika.

U pokušaju da dočaramo mali dio nje, barem onaj dio koji zamišljamo u nama, orno smo se bacili u veliki posao i zahvaljujući sve većoj angažiranosti učenika i profesora, nastala su zanimljiva djela koja se mogu pogledati do 19.11. posvuda u našoj školi.

Ostatak slika pogledajte u našoj galeriji.

objavio: Kristina Andlar   datum: 4. 11. 2011.