Australija, treća zemlja-prijatelj

Osim mnoštva plakata u kojima se nadamo da uživate čitajući i učeći o najmanjem našem kontinentu, ovaj tjedan na repertoaru imamo i sljedeće aktivnosti:

- jednu filmsku projekciju

- tri  zanimljive prezentacije učenika 3.a, 3.b i 3.c razreda

Projekcija filma "Celia" australske redateljice Ann Turner održat će se u četvrtak, 1.12., u uč.17 s početkom u 17.30 sati.

Prezentaciju o Aboridžinima prikazat će nam učenici 3.b razreda u petak, 2.12.2011. ,u 9.40 sati  u učionici u kojoj slušaju etiku i vjeronauk.

Istog dana, samo sljedećeg školskog sata ( 10.45h ), učenici 3.a razreda pričat će nam o poznatom svjetskom etičaru, rođenom Australcu, Peteru Singeru i njegovoj borbi za prava životinja.

U popodnevnoj smjeni, u 14.00 sati, također u petak, 2.12. 2011., učenik 3.c razreda održat će zanimljivo predavanje o australskim životinjama na engleskom jeziku. Predavanje će se održati u uč. 14.

objavio: Kristina Andlar   datum: 30. 11. 2011.