Nekoliko događanja pred pozdrav s našom Trećom Prijateljicom!

Ovaj tjedan imat ćete priliku pogledati i poslušati  još par zanimljivosti vezanih uz Australiju:

U srijedu, 7.12. 2011. učenici 3.a razreda održat će predavanje "Oteta generacija".

Oteta ili Ukradena generacija termin je kojim se često opisuju pripadnici naraštaja Aboridžina koji su bili žrtve čudnovate politike tadašnjih australskih vlasti. Naime, od 1910. čak je oko 100.000 aboridžinske djece, pri čemu je dobar dio nje bio iz mješovitih brakova, bilo odvojeno od svojh roditelja i predano novim, bjelačkim obiteljima bez pristanka njihovih pravih roditelja.

Predavanje će se održati u uč. 17 u 17.35 h.

Predavanje uz prezentaciju o biljnom svijetu Australije održat će se drugi dan, u četvrtak, 8.12.2011. u 12.15 h u uč.17.

Isti dan, u istom prostoru, samo u 12.55 sati učenici 4.d razreda govorit će o kulturnoj baštini u Australiji ( Svjetska zaštićena baština Australije ).

Zadnje predavanje održat će nam bračni par Paton u petak, 9.12.2011., u 17.35 sati u uč.17.

Patoni će nam pričati o svom životu u Australiji, kao i o povratku u Petrinju.

objavio: Kristina Andlar   datum: 6. 12. 2011.