Najava još nekoliko bitnih ruskih "hepeninga"!

Ovaj cijeli tjedan imat ćete priliku pogledati niz tematski različitih i vizualno specifičnih obrada ruskih posebnosti:

Tako ćete u srijedu, 8.2.2012. imati priliku poslušati predavanje o najopasnijoj kriminalnoj svjetskoj organizaciji, ruskoj mafiji, Brune Božića u učionici 14. s početkom u 13.15 sati.

Četvrtak, 9.2. 2012. nudi nekoliko prezentacija:

Već u rano jutro ( 8.00, uč. 14 ) moći ćete pogledati prezentaciju Sofije Džakule i Anite Morine o najpoznatijem političkom ideološkom režimu u SSSR-u i kultu ličnosti tog režima, Staljinu. Prezentacija će se ponoviti u 9.40h u uč.21.

Nakon toga vas očekuje i predavanje o najomiljenijem ruskom pjesniku, ocu moderne književnosti, Aleksandru Sergejeviču Puškinu.

Na predavanje dođite u 13.15h u učionicu 24.

Tko  živi u dalekoj zemlji, u dalekom carstvu, tko ispija krigle medovice, gdje živi Baba Roga koja se zapravo zove Jaga, gdje to  životinje pričaju i imaju svoje mišljenje o svemu, i   gdje se nalazi mjesto gdje svi žive dugo, sretno, zdravo, bez strahova?

Podsjetite se na svoja velika i nezaboravna putovanja kad ste bili djeca i poslušajte predavanje o ruskim bajkama u petak, 10.2.2012. u 8.45 i 11.30h u knjižnici.

O ruskim bajkama, njihovim karakteristikama, kao i likovima i njihovim simboličkim značenjima, pričat će nam Ivana Lupić i Martina Perić.

U ponedjeljak, 13.2. 2012. pogledajte prezentaciju o životinjama Rusije koju će održati maturanti veterinarskog smjera u učionici 20 s početkom u 13.10h.

Priču o redateljskom geniju, velikom ruskom majstoru filma Andreju Tarkovskom poslušajte u ponedjeljak, 13.2. 2012. u 14.50 u učionici 18.

Isti dan u 17.30 h u učionici 17 uživajte u pravoj ruskoj atmosferi: u glazbenoj večeri na ruski način. Svaki drugi detalj o ovom događaju i dalje ostaje misteriozan, stoga je na vama želite li saznati tajnu do kraja...

I zadnja "ruska" predavanja, odnosno prezentacije govorit će o svjetski najpoznatijoj školi baleta, Boljšoj teatru,  kao i o neizostavnom ruskom skladatelju čiji se baleti najbolje plešu u spomenutoj školi, P.I. Čajkovskom. Pozdravimo Rusiju danas u 15.40h u učionici 17.!

objavio: Kristina Andlar   datum: 7. 2. 2012.