Prezentacija i natjecanje mladih florista u MBMu!

Jasmina Bolčević, Jelena Đurin, Petra Gojsalić, Višnja Kadić (bivša učenica Srednje škole Petrinja), Snježana Kindler, Josip Novak, Maja Ovčar, Martina Svornik, Amalija Škrinjarić, Željka Štefan natjecali su se 7. listopada u prostorima tvrtke MBM u Lučkom kao mladi floristi (do 25 godina), od kojih će jedan nastupiti na Europskom prvenstvu mladih florista (EUROFLEURS 2013), što će se naredne godine održati u Splitu u organizaciji Hrvatske obrtničke komore.

Propozicije i pravila ovog natjecanja bila su u skladu su s Europskom asocijacijom FLORINT, čiji je Sekcija cvjećara HOK-a član od 2007. godine.

Za ovo natjecanje bile su određene dvije teme, prva naziva „Predah“ s cvjećarskim materijalima koje je donirala tvrtka MBM, i druga „Vjenčani buket“ kojega su natjecatelji izrađivali po slobodnom izboru materijala i formi.

Konačnu odluku o predstavniku Hrvatske na EUROFLEURS 2013 donijet će Sekcija cvjećara (članica FLORINT-a), a visokoplasirani natjecatelji sa ovog natjecanja imat će određenu prednost kod izbora.

S izabranim cvjećarom / cvjećarkom posebno će se od kraja 2012. raditi i pripremati ga do EUROFLEURS-a u Splitu 2013., u suradnji sa cvjećarima koji imaju natjecateljskog i sudačkog iskustva i koji su aktivni u radu FLORINT-a.

Izvor: http://www.hok.hr/cro/press/novosti/cehovi/natjecanje_mladih_florista_otkrilo_nove_talente_cvjecarstva

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 16. 10. 2012.