Državna matura

D. Primorac odlučio je ispuniti  zahtjev učenika te je danas jasno rekao da će državnu maturu odgoditi za godinu dana i da će je prvi put učenici polagati 2010. godine.  Budući da je u pripremi, tu ćemo izmjenu bez problema unijeti i u Zakon o osnovnom i srednjem školstvu. Zahvalan sam djeci što su me upozorila na probleme i rekla mi istinu, dok su je drugi zamagljivali – naglasio je Primorac, napomenuvši da su djeca preopterećena te da on želi da državnu maturu polažu sretna i bez stresa. Za to, procijenio je ministar na temelju učeničkih zahtjeva i nezadovoljstva, još nisu spremni. A to su srednjoškolci, uglavnom učenici  trećih razreda, danas govorili i na ulicama svojih gradova. U borbi za svoja prava prvi su put bili jedinstveni i složni pa gotovo da nema grada u Lijepoj Našoj u kojem maloljetni prosvjednici nisu bili glavna senzacija. Ipak, najžešći su bili zagrebački srednjoškolci, njih 500-tinjak, koji su se oko osam sati počeli okupljati na Trgu bana Jelačića.

Htjeli bi čuti i vaše komentare na situaciju oko državne mature pa nam recite svoj stav na forumu škole:  topic Državna matura .

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 28. 4. 2008.