Mladi hoće živjeti/ Inicijativa Ždral

Naša škola se uključila u umjetničku akciju i inicijativu mladih Petrinjaca s namjerom promišljanja o položaju, situaciji i potrebama mladih u našem gradu.

Želja je prikupiti origami ždralove koje će mladi složiti i postaviti kao instalaciju u paviljonu gradskog parka.

Na ždralovima će biti ispisani odgovori na pitanje „Što trebam kao mlada osoba u Petrinji“, što inicijatori ove akcije smatraju najvažnijim pitanjem.

Intervencijom u gradski prostor želi se  ukazati na brisanje zida šutnje koji mlade čine nevidljivima starijoj generaciji i gradskoj vlasti. Želi se konstruktivno i kreativno skrenuti pažnja na probleme i potrebe mladih u Petrinji.

Svi zainteresirani učenici koji žele biti dio priče mogu se uključiti na sljedeći način:

-          u knjižnici će od idućeg tjedna, 5.5. do 9.5. 2014. u radnom vremenu knjižnice, trajati radionica izrade origamija na kojoj će se dobiti upute o izradi

-          razrednici ili predsjednici razreda jednako tako mogu doći po upute o izradi ždralova te ih praviti na satovima razredne zajednice u matičnim učionicama ili kod kuće.

objavio: Kristina Andlar   datum: 2. 5. 2014.