Poduzetnički impuls

Naša škola našla se među 28 osnovnih i srednjih škole i fakulteta koji su svojim projektima prošli na otvorenom javnom pozivu  Ministarstva poduzetništva i obrta iz programa „PODUZETNIČKI IMPULS“ Program poticanja poduzetništva i obrta za 2014. godinu, PRIORITET 3: Promocija i učenje za poduzetništvo i obrt, MJERA D1: Obrazovanje za poduzetništvo.

Dodijeljena su bespovratna sredstava  u iznosu od 9500 kuna za opremanje radionice i nabave sredstava namijenjenih projektima učeničke zadruge ,,Bratovština,,.

Ciljevi ovog otvorenog javnog poziva su usvajanje znanja i vještina kao ključnih kompetencija za poduzetništvo,  poticanje poduzetničke kulture u društvu, razvoj pozitivnog odnosa prema cjeloživotnom učenju i povećanje stope samozapošljavanja kroz poduzetništvo.

Dobivena novčana sredstva kao i jedan dio sredstava zadruge utrošena su za nabavu peći za keramiku a kroz predložene aktivnosti projekta dugoročni nam je cilj jačanje konkurentnosti učeničke zadruge, povećanje linije proizvoda, poticanje kreativnosti kod učenika, uključivanje većeg broja učenika u rad zadruge, bolji rezultati na izložbama i sajmovima, jačanje poduzetničkih kapaciteta naših učenika i promocija škole.

objavio: Kristina Andlar   datum: 30. 1. 2015.