Srednjoškolci: besplatan prijevoz

Ministarstvo regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva financira na području posebne državne skrbi trošak međumjesnog prijevoza u javnom cestovnom ili željezničkom prijevozu od mjesta prebivališta do najbliže škole. Zbog toga Grad Petrinja poziva sve učenike 3. i 4. razreda Srednje škole koji imaju adresu na području grada Petrinje da se jave u Gradsku upravu i podnesu odgovarajuću dokumentaciju.

S petrinjskim prijevoznicima je dogovoreno da je za mjesec rujan dovoljno da im učenici predaju školsko uvjerenje o upisu u 3. i 4. razred kako bi dobili besplatnu mjesečnu kartu za prijevoz, koju će Grad zatim platiti prijevozniku.

Za one koji su već kupili mjesečne karte trebaju Upravnom odjelu za društvene djelatnosti uz ove dokumente, dostaviti i račun ili sličnu potvrdu da je mjesečna karta kupljena, zamolbu za povrat sredstava i preslik kartice tekućeg računa.

Zamolbu s preslikom osobne iskaznice ili Domovnice i potvrdom o upisu predaju se na urudžbenom ( Pisarnica) svakodnevno od 8 do 14 sati.

Izvor: http://www.petrinjskiradio.com/

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 5. 9. 2008.