Novinarima darovan fotoaparat

Gospodin Marijan Pribilović, snimatelj Nove TV i član Foto video kluba Petrinja, donirao je novinarskoj grupi vrijedan DSLR fotografski aparat Sony Alfa 100.

Donaciju je primila Aleksandra Vujević, zamjenica glavne urednice Kvake, a primopredaji su nazočili ravnatelj Ante Balen, Goran Marjanović, voditelj novinaske grupe, te Marela Morić, novinarka Petrinjskog radija.

Do ovog važnog događaja u životu škole  je i došlo zahvaljujući Petrinjskom radiju, odnosno novinarke Kristine Jakopović. U veljači su članice Kvake Tea Harčević i Krisina Lovrić s profesorom Goran Marjanovićem gostovale u radijskoj emisiji Vidikovac autorice i voditeljice Krisitine Jakopović. Nakon radijskog razgovora novinarka Kristina Jakopović obećala je pomoć novinarskoj grupi oko nabavljanja fotografskog aparata.

Gospodin Marijan Pribilović spremno se odazvao novinarskom pozivu, uz pristanak i supruge gospodina Pribilovića jer je fotografski aparat bio svojedobno poklon za nju. Osim što je fotografski aparat iznimno vrijedan, u trenutku kupnje vrijedio je 900 eura, aparat ima mnoštvo mogućnosti za kvalitetno fotografiranja pa možemo očekivati još bolje fotografije u Kvaki.

Gospodin Pribilović je odmah upoznao Aleksandru s osnovnim postavkama aparata i pokazao temeljne moduse rada fotoaparata, a s voditeljem novinarske grupe profesorom Marjanovićem dogovorio je fotografsku radionicu kako bi svi članovi novinarske grupe naučili rukovati ovim kvalitetnim i vrijednom uređajem.

U ime škole gospodinu Pribiloviću prigodnim poklonom zahvalio se ravnatelj Ante Balen.

objavio: Kristina Andlar   datum: 21. 3. 2015.