FLORA+ : Konferencija za medije

U okviru projekta „Inovativni kurikulum „Cvjećara“ u skladu s europskim standardima kvalitete FLORA+“  dana 12.studenog 2015. održana je konferencija za medije u prostorijama Srednje škole Petrinja .

Na sastanku su sudjelovali predstavnici projektnih partnera: Srednja škola „Arboretum opeka“ (vodeći partner), Srednja škola Bedekovčina i Srednja škola Petrinja, predstavnici gospodarstva – cvjećarnica „Orhideja“ „Nera“ iz Petrinje,  predsjednik ceha cvjećara i vrtlara Udruženja obrtnika Sisak i član ceha i vrtlara cvjećara Obrtničke komore Sisačko-moslavačke županije Boris Lemaić, predstavnik AZRA-e  d.o.o. iz Varaždina u funkciji voditelja projekta, predstavnica Grada Petrinje Izabela Žilić i zamjenica župana Sisačko-moslavačke županije Anita Sinjeri-Ibrišević.

Projekt je predstavila voditeljica projekta Livija Faić i informirala o dosad odrađenim aktivnostima, kao i planovima za naredno razdoblje.

U sklopu projekta do sada su održana 4 sastanka projektnog tima, 5 sastanaka stručnog tima i 1 edukacija stručnih nastavnika na kojoj su bili prisutni edukatori iz Eric Panneborg iz Nizozemske i dr. Sabina Šegula iz Slovenije. Druga edukacija stručnih nastavnika planirana je idući tjedna u prostorijama Srednje škole Petrinja, a edukator će biti Lucas Jansen iz Nizozemske.

Projektni partneri su diskutirali o napretku projekta, izazovima i predstojećim aktivnostima.

Projekt „Inovativni kurikulum „Cvjećara“ u skladu s europskim standardima kvalitete“ FLORA+ odobren je iz Europskog socijalnog fonda u sklopu programa Razvoj ljudskih potencijala 2007.-2013. Ukupna vrijednost projekta je 1.649.762,12 kuna bespovratnih sredstava.  Projekt se počinje provoditi od 20.05.2015. u trajanju 12 mjeseci. Nositelj projekta je SŠ „Arboretum Opeka“ iz Marčana, a partnerske škole su SŠ Petrinja i SŠ Bedekovčina.

Glavni cilj projekta je potaknuti uvođenje novih, inovativnih sadržaja i metoda rada temeljenih na ishodima učenja u praktičnoj nastavi i stručnoj praksi  za zanimanje cvjećar u skladu s europskim mehanizmima osiguranja  kvalitete. Specifični ciljevi su poboljšati kompetencije strukovnih nastavnika koji provode praktičnu nastavu i stručnu praksu u zanimanju cvjećar i tako kompetentni  moći će uvoditi  inovativne, nove sadržaje i metode rada  i time unaprijediti kvalitetu obrazovanja učenika cvjećara i povećati njihove kompetencije za europsko tržište rada.

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 12. 11. 2015.