Natječaj za prijavu učenika u svrhu obavljanja stručne prakse u inozemstvu

Srednja škola Petrinja objavljuje natječaj  za prijavu učenika kojima će se dodijeliti financijska potpora za obavljanje stručne prakse u  inozemnim poduzećima i školama periodu školske godine 2016./2017. i tijekom školske godine 2017./2018.

Postupak izbora odvijat će se u dva kruga:

1. krug – prijava sudionika za odlazak na stručnu praksu u inozemnu ustanovu ili školu
2. krug - izbor kandidata/kandidatkinje za odlazak na stručnu praksu odabranih od Povjerenstva za izbor kandidata.

Prije odlaska na stručnu praksu svi zainteresirani učenici moraju proći pripremne radionice, a prva Europass radionica održat će se  u tri grupe, prema sljedećem rasporedu:

1. grupa – Veterina, Veterinarski tehničar – ponedjeljak 3.6.2017. u 13:10 sati, veterinarski praktikum

2. grupa  Poljoprivreda, cvjećar – ponedjeljak 3.6.2017. u 8:00 sati, učionica broj 5.

Pravo na prijavu imaju učenici 1.,2.,3. i 4. razreda.

UČENICI KOJI NE SUDJELUJU NA EUROPASS RADIONICI GUBE PRAVO PRIJAVE NA PROJEKT!

Ciljevi Europass radionice:

• priprema učenika za prijavu za sudjelovanje u projektu
  • kriteriji sudjelovanja i načini odabira učenika
  • predstavljanje i upoznavanje Europass dokumenata - CV, mobilnost,jezična putovnica
  • predstavljanje mogućnosti korištenja Europass dokumenata
  • izrada Europass CV-a

Obrazac za prijavu možete preuzeti na dnu stranice ili ga možete u papirnatom obliku podići na europass radionici.

• Prijave sa životopisom za odlazak na stručnu praksu moraju biti dostavljene do srijede, 07.06. 2017., na prijavnom obrascu, a predaju se prof. Tanji Polanščak
  • Rezultati natječaja bit će objavljeni 12.06.2017. na oglasnoj ploči u holu škole, Web i facebook stranici škole.
  • Rok žalbe je sedam dana.

Popis inozemnih ustanova i škola te broj slobodnih mjesta nalazi se u tablici 1:

Tablica 1: Inozemne ustanove i škole i broj slobodnih mjesta

Naziv inozemne ustanove i škole

Područje rada

Broj slobodnih mjesta

Kroatische Wirtschaftsvereinigung  e.V. – Frankfurt, Njemačka

Veterina

Biotehniški center Naklo-  Naklo, Slovenija

Cvjećarstvo

Cultura e dintorni - Martina Franca, Italija

Veterina

Ukupan broj učenika: 22

objavio: Kristina Andlar   datum: 1. 6. 2017.