Upućen javni poziv školama u RH za nominiranje učenika za godišnju nagradu "Luka Ritz"

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa uputilo je  jučer, 23. listopada javni poziv svim školama u Republici Hrvatskoj za podnošenje prijedloga za dodjelu godišnje nagrade "Luka Ritz" za promicanje tolerancije i škola bez nasilja.

Sve osnovne i srednje škole u RH mogu  nominirati učenice i učenike koji promiču toleranciju, humano i nenasilno ponašanje, a početkom lipnja slijedeće godine jedan učenik/ca osnovne i jedan učenik/ca srednje škole dobit će ovu Nagradu.

Nagrada se sastoji od skulpture, posebnog priznanja u obliku povelje i jednogodišnje stipendije u iznosu od 1.000,00 kn mjesečno. Škola koju pohađa nagrađeni učenik dobit će posebno priznanje.

Skulpturu, kao jedan dio Nagrade izraditi će student Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu, gdje je danas raspisan natječaj za odabir najboljeg rada.

Rok za podnošenje prijava je do 15. ožujka 2009. godine. O dodjeli nagrade odlučuje Povjerenstvo u sastavu: predstavnik obitelji pokojnog Luke Ritza, predstavnik Nacionalnog vijeća učenika Republike, predstavnik Hrvatske Agencije za odgoj i obrazovanje, predstavnik Agencije za strukovno obrazovanje i predstavnik resornog Ministarstva.

Odluku o uspostavljanju godišnje nagrade "Luka Ritz" donio je prof. dr. sc. Dragan Primorac, ministar znanosti obrazovanja i športa,  krajem rujna 2008 godine.

Autor: Jasminka Maravić, 24.10.2008

Izvor: http://www.skole.hr/vijesti/skolstvo?news_id=1858

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 24. 10. 2008.