DEKICA ZA SNOVE – Smiješkova knjižnica i prvi novinarski pothvat

Srednja škola Petrinja je 01.10.2021. sudjelovala u volonterskoj akciji Dekica za snove.

Koordinatorica provedbe ove akcije u ime Škole bila je nastavnica Ozana Krovinović Šalić koja je zainteresirala mlade europarlamentarce za volontiranje i pobrinula se da naši gimnazijalci odaberu kratke, zanimljive priče za mladu publiku.

Više o svemu možete pročitati u tekstu Lovre Berdaisa - člana novinarske skupine.

U školskoj godini 2021./2022. novinarsku skupinu naše škole vodi profesorica hrvatskoga jezika Matea Stanić, a moj je zadatak bio sastaviti novinarsko izvješće sa samog mjesta događanja. O čemu je riječ?

Udruga Smiješak za sve donijela je osmijehe u novootvoreni Centar novog života u Petrinji. Udruga je u svom ranijem radu okupljala čitatelje koji su, prije nego što je COVID pandemija zavladala svijetom, bolesnoj djeci u zagrebačkim bolnicama čitali priče.

Priče su nastavili čitati i u Petrinji te su 1. listopada 2021. godine, povodom otvorenja Smiješkove knjižnice, čitali dijelove romana učenicima Osnovne škole Mate Lovraka i Srednje škole Petrinja, pri čemu su u čitanju sudjelovale i učenice naše škole, ujedno i mlade ambasadorice Europskog parlamenta: Nika Vujasić, Iva Šimić i Marta Bjelopavlović pod vodstvom profesorice hrvatskoga jezika Ozane Krovinović Šalić.

Također, valja napomenuti kako je poznata hrvatska naftna kompanija INA donirala malo stabalce koje će posaditi cvjećari naše škole. To stabalce će rasti zajedno s našom novom školom, a istovremeno će simbolizirati početak novoga života u Petrinji.

Lovro Berdais, 2. a

objavio: Administrator   datum: 2. 10. 2021.