Svjetski dan znanosti za mir i razvoj

Svjetski dan znanosti za mir i razvoj je dan koji naglašava važnost znanosti u društvu. Obilježava se svake godine od 2002 .godine pod pokroviteljstvom UNESCO-a. Naglašava važnu ulogu znanosti u društvu i potrebu uključivanja šire javnosti o novim znanstvenim pitanjima.

Svjetski dan znanosti za mir i razvoj ima za cilj osigurati da građani budu informirani o razvoju znanosti. Također naglašava ulogu koju znanstvenici imaju u širenju našeg razumijevanja o krhkom planetu koji nazivamo domom i u stvaranju održivijih društava.

Budući da klimatske promjene postaju ozbiljna prijetnja životima milijardi ljudi na Zemlji, ove godine naglasak je na  "izgradnju zajednica spremnih za klimu".

Ove godine se i naša škola pridružila obilježavanju ovog dana, kroz sudjelovanje na konferenciji u organizaciji UNESCO-a, predstavljanja učenicima što znači ovaj dan i izradom plakata koje smo izložili u holu škole.

U javnom događanju povodom Svjetskog dana znanosti za mir i razvoj sudjelovale su profesorice: Dubravka Rebić, Jasmina Cvetnić, Šeherzada Šaini Talić, Ljubica Škorić Drndelić, Dragana Jurčević Vukšić, Nikica Grabovac Vujasić i Nataša Kudlek Potkonjak.

objavio: Administrator   datum: 16. 11. 2021.