Prvi intervju s nastavničkim osobljem u školskoj godini 2021./2022.

Iako u otežanim okolnostima, realizacija planiranih aktivnosti naše novinarske skupine krenula je dalje. U dogovoru s profesoricom hrvatskoga jezika i voditeljicom spomenute izvannastavne aktivnosti, Mateom Stanić, u tijeku je provedba intervjua s nastavnicima naše škole. Malo-pomalo otkrivaju se novinarski talenti, ali i zanimljivosti iz života naših i vaših dragih profesora. Slijedi prvi intervju u ovoj školskoj godini! Intervju je provela učenica 2. a razreda, Daria Kušeković, a provela ga je s profesoricom matematike Svjetlanom Jakšić. Uživajte u čitanju!

INTERVJU S PROFESORICOM MATEMATIKE SVJETLANOM JAKŠIĆ

1. Imate li nekakvu životnu pouku ili moto iz svoje mladosti koji biste mogli podijeliti s nama?

Moj životni moto je pjesma Tina Ujevića „Igračka vjetrova“ i dio “Pati bez suza, živi bez psovke“.

2. Kada pričamo o vašem obrazovanju, kako ste odlučili koji ćete fakultet pohađati i što Vas je na to potaknulo?

Matematiku nikad nisam morala učiti, voljela sam rješavati zadatke iz matematike i kako nikad nisam učila matematiku za razliku od drugih predmeta, odlučila sam upisati fakultet koji ću završiti bez učenja.

3. Volite li svoj posao? Zašto?

Jako volim svoj posao, možda je vrijeme da navedem i drugi razlog zašto sam odabrala to zanimanje. Tijekom srednje škole sam shvatila da volim raditi s djecom i da bih željela biti profesorica matematike u gimnaziji.

4. Poželite li nekada da ste odabrali neku drugu profesiju? Zašto?

Da, kada dobijem plaću i to je jedini razlog zašto mi je žao… i također stav društva prema prosvjeti, školi i tako dalje, ali inače, što se tiče rada s djecom i onoga od čeka se sastoji moj posao, nisam nikad požalila.

5. Kako ste zadovoljni sa svojim postignućima u životu?

Nisam zadovoljna sa svojim postignućima, u okviru zadanih uvjeta postigla sam dosta, ali uvijek može bolje, tako da u tom smislu nisam zadovoljna.

6. Što biste htjeli promijeniti po tom pitanju?

Pa vjerojatno bih promijenila nešto, ali ne treba se vraćati u prošlost i naprosto svaki trenutak, život vam dirigira kako ćete dalje.

7. Kakvom se osobom smatrate?

Mislim da je moja najbitnija, barem ja tako mislim, karakteristika što sam iskrena i volim ljude.

8. Kao profesor kako se nosite s problematičnim učenicima ili ljudima općenito?

Nemam problematičnih ljudi u životu, a učenika još manje, volim raditi s djecom jer su djeca najiskrenija. Sigurna sam da nijedno dijete ne bi učinilo ništa nažao. Nekada naravno postoje nekakve zahtjevne situacije koje treba riješiti, kako s djecom tako i s ljudima, ali treba pronaći metodu rješavanja problema, pa će se i problem lako riješiti.

9. Koje hobije imate u svoje slobodno vrijeme?

Čitanje i štrikanje te pisanje pjesama.

10. Koji Vam je omiljeni bend/pjevač/pjesma?

Omiljeni bend mi je “The Doors“, a omiljena pjesma mi je “Riders on the Storm“.

11. Koje je Vaše omiljeno jelo?

Sve što je fino, ali omiljeno jelo mi je riba na gradele.

objavio: Administrator   datum: 3. 12. 2021.