Večer matematike 2021.

U našoj školi se redovito prvog četvrtka u prosincu, kao dio projekta Hrvatskog matematičkog društva, obilježava Večer matematike skupom interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici.

Ove godine su, zbog posebnih okolnosti u organizaciji nastave (potres, COVID-19), aktivnosti provedene tijekom cijelog tjedna, od 29. studenog do 3. prosinca 2021. Učenike su kroz aktivnosti provedene u školi vodile profesorice matematike Josipa Mitar, Diana Kadić i Svjetlana Jakšić. Učenici i nastavnici, ali i svi ostali zainteresirani građani mogli su poslušati zanimljiva predavanja te sudjelovati u različitim radionicama, online (poveznice su se mogle pronaći na web stranici HMD-a) i u školi.

Sudjelovanjem u zabavnim aktivnostima otkriva se često zaboravljena - zabavna strana matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. Radove učenika izložili smo u predvorju škole, a vi ih možete pogledati u našoj galeriji. 😊

objavio: Administrator   datum: 7. 12. 2021.