KNJIŽEVNA RADIONICA MARIJE ANDRIJAŠEVIĆ I MONIKE HERCEG

Novinari naše škole vrijedno nastavljaju dalje s vlastitim pothvatima. Izvještaj s književne radionice napisala je Leona Posavac (2.a), a cijeli je događaj fotografski popratio Lovro Berdais (2.a).

15. prosinca 2021. godine u Srednjoj školi Petrinja održana je radionica pod vodstvom Marije Andrijašević i Monike Herceg.

Radionica je realizirana u sklopu projekta Gledam, čitam, pišem koji provodi Hrvatsko društvo pisaca. Marija Andrijašević je s učenicima odradila radionicu pisanja na drugačiji način, onako kako se to inače ne radi na nastavi hrvatskoga jezika. Učenici su na radionici pokušali opisati fizička svojstva nekog predmeta koji učenicima u životu nešto predstavlja. Predmet su morali opisati u pet rečenica u kojima će prikazati svoju emocionalnu privrženost predmetu. Svrha je ovakvog zadatka bila pomoći učenicima da shvate kako se iz najmanjih sitnica i detalja mogu stvoriti odlične priče. Učenici su na kraju, samoinicijativno, mogli pročitati svoju kratku priču.

Radionica je realizirana zahvaljujući našoj profesorici matematike Svjetlani Jakšić, ali i njezinoj suradnji s bivšom učenicom naše škole Monikom Herceg.

objavio: Administrator   datum: 17. 12. 2021.