TJEDAN MOZGA 🧠❤️

Hrvatski institut za istraživanje mozga Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (HIIM) i Hrvatsko društvo za neuroznanost (HDN), od 11. do 17. ožujka 2024. godine, organiziraju Tjedan mozga (TM, u inozemstvu Brain Awareness Week, BAW). Hrvatsko društvo za neuroznanost (HDN) znanstvena je udruga za promicanje istraživanja u području neuroznanosti, a HIIM je vodeća akademska istraživačka ustanova u Hrvatskoj za područje neuroznanosti.

Programom Tjedna mozga popularizira se neuroznanost te promiče svijest i znanje o zdravlju mozga. Krovna međunarodna udruženja koja organiziraju BAW su Federation of European Neuroscience Societies (FENS) i Dana Alliance for Brain Initiatives. Glavni organizator TM-a u Hrvatskoj je HDN.

Tjedan mozga provodi se 23. godinu za redom, a glavna je tema "Mozak i hrana (Neurogastronomija)". (https://www.universitas-portal.hr/uskoro-pocinje-tjedan-mozga/)

I u našoj školi obilježavamo Tjedan mozga. Pod mentorstvom profesorice Ivane Vuić učenici izborne nastave psihologije izradili su plakate o dijelovima mozga (Mia Kraljević, Leona Posavac, Chiara Ramušćak i Lukša Petrović) te o prehrani koja povoljno djeluje na naš mozak (Lora Matanović, Lara Rožanković, Ema Ćosić i Klara Krišto). 🥰

objavio: Administrator   datum: 14. 3. 2024.