Webinar o nasilju nad i među djecom

U srijedu, 4. studenoga 2009. u 12.30 sati održat će se webinar „Nasilje među djecom“. Tema webinara je nasilje nad i među djecom.

Govorit će se o simptomima, mogućim uzrocima i posljedicama te objasniti vrste nasilja, uključujući i nasilje preko interneta uz prikaz pojavnosti problema prema podacima Ureda pravobraniteljice za djecu u posljednjih 5 godina. Bit će riječi i o pravnim propisima koji se odnose na zaštitu djece od svakog oblika nasilja te mjerama zaštite, od otkrivanja problema do terapije s naglaskom na ulogu i ovlasti učitelja u sprečavanju nasilja.

Webinar će voditi Ana Pezo, prof. pedagogije, savjetnica pravobraniteljice za djecu.

Slijedite poveznicu da biste saznali više o webinaru i uključili se. Potrebna je prethodna registracija na portalu www.ucitelji.org.

Izvor: http://www.skole.hr/vijesti/od-svuda?news_id=2873

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 2. 11. 2009.