Nadogradnja HUSO webmail sustava

U  tijeku je nadogradnja HUSO sustava za čitanje elektroničke pošte putem weba. Cilj nadogradnje je u potpunosti integrirati elektroničku poštu korisnika iz sustava školstva sa CARNetovim sustavom webmaila. Korisnički podaci i postavke biti će preneseni u novi sustav koji će u potpunosti zamijeniti postojeću web aplikaciju iPernica.

CARNetov sustav webmaila temelji se na Horde programskom okviru i IMP (Internet Messaging Program) programu za elektroničku poštu. Moderno grafičko sučelje za rad s poštom koristi tehnologiju dinamičkog weba putem programa DIMP (Dynamic IMP). Čitanje pošte sa mobilnih uređaja moguće je korištenjem programa MIMP (Mobile IMP). CARNet webmail sustav također sadrži aplikacije za upravljanje kontaktima, događajima, zadacima, bilješkama i datotekama. Više informacija o CARNetovom sustavu webmaila možete pronaći na javnom webu CARNeta.

Izvor: https://webmail.skole.hr/obavijest.html

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 6. 11. 2009.