Album: Slavljenička veljača
Unatoč svojoj kratkoći, ovogodišnja gospođica Veljača (nije riječ o glumici, nego samo podsjetnik da je riječ o jedinom mjesecu u godini ženskoga roda:) donijela nam je puno obaveza, ali još više radosti. Pravo slavljeničko lice pokazala je svojega 5. dana u kojemu smo obilježili Dan škole i 150. obljetnicu Male realke u Petrinji. Različitim aktivnostima, programima i projektima na kojima smo marljivo radili željeli smo tom danu dati poseban značaj. Svečana priredba u Hrvatskome domu, Spomenak, kalendar 150 godina od..., školski bilten, miniglosar petrinjskih germanizama, otvorenje vrijedne etnozbirke, degustacije školskih proizvoda, panoi uređeni različitim sadržajima... samo su neki od njih. S obzirom na to da je veljača mjesec ljubavi i karnevala, organizirane su i prigodne radionice. Učenici su izradom plakata predstavili svoje viđenje ljubavi, a njezino viđenje senzibilnih pjesničkih duša približena im je instalacijom Ponesi ljubav . Iz postavljenih vrećica svatko je sa sobom mogao ponijeti ljubavni stih ili poruku ljubavi. Naravno, i duh karnevala začarao je našu školu, pa su maske, učenički radovi, izložene na školskom hodniku i u knjižnici, unosile dašak egzotike i zagonetnosti.
[1] 2 Sljedeća Zadnja
Prezentacija