Aktivnosti rujan-studeni

Povratak u školske klupe dionio je nove obaveze koje nakon dugog toplog ljeta traže povećan moždani angažman J, stoga su učenicima (u sklopu radionice Razmozgaj se!) ponuđene različite mozgalice, rebusi, križaljke i zagonetke zabavno-edukativnog sadržaja.

Dana 21.9. obilježili smo međunarodni dan mira izradom plakata o podrijetlu znaka peace i sudjelovanjem na cjelodnevnom programu u organizaciji Savjetovališta za djecu, adolescente i obitelj izradom novina mira Mirko.

Međunarodni dan glazbe obilježili smo izložbom udaraljki kojima su naši učenici različitim tehnikama ukrašavanja dali zanimljive vizualne identitete.

Dana 5.l0., na Međunarodni dan učitelja, našim smo profesorima darovali cvjetove izrađene od plastičnih boca, prave male kreacije učenika 1.fi 2.f. razreda.

U povodu Svjetskog dana hrane i Svjetskog dana siromaštva (koji se obilježavaju 16. i 17.10.) učenici 3.c pripremili su akciju podaje domaćih kolača i čaja, a prikupljenim novcem olakšat će roditeljima otplatu ovogodišnjeg maturalca (Bravo! J).

Učenice 3.c razreda sudjelovale su i u izradi plakata u povodu 120. obljetnice smrti Ivana Mažuranića, a radovi učenika drugih gimnazijskih razreda na temu prethistorije, izloženi u ostakljenoj polici školskoga hodnika, sjajno su se stopili s fondom starih knjiga. Na školskome hodniku od početka studenoga stoji i zanimljiva instalacija: Rekompozicija, radovi učenika prvih gimnazijskih razreda.

Dolaskom jeseni u knjižnicu je stigla Jesenka koja je pratila i naše učenike prehrambenog smjera na stručnom skupu školskih knjižničara (20.10. u Sisku) na kojem su izložili školske prehrambene proizvode.

Dan sjećanja na Vukovar obilježili smo Poveljom Vukovaru ispisanu prigodnim stihovima.

Tekstualni dio dopunite slikom zavirivši u galeriju fotografija!

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 25. 11. 2010.